Anne Franki rändnäitus Are Koolis 14. märts toomas

Kaks esimest märtsikuu nädalat oli Are Koolis üleval Inimõiguste Instituudi  rändnäitus Anne Frankist.

Kes on see tähelepanuväärne neiu, keda terve maailm  teab?

Lugu on juudi tüdrukust Anne Frankist, kes oma kolmeteistkümnendaks sünnipäevaks saab päeviku. Vaid mõni nädal hiljem pööratakse ta elu pea peale ja  peab hakkama end varjama. Rohkem kui kahe aasta jooksul talletab ta oma mõtteid, tundeid ja kogemusi oma päevikusse.

Tal ei ole aimugi, et tulevikus loevad tema päevikut miljonid inimesed kogu maailmas.

Anne Franki lugu on kurb ja mõtlemapanev, neiu saatust ning ajalugu tundes peaks igaüks võtma eesmärgiks  seista inimõiguste ja demokraatliku ühiskonna eest.

Are Kooli 5.-9.klassi õpilased tutvusid sotsiaalainete tundides näitusega ning lahendasid selle põhjal ristsõna.

Õp Marju

Kes on see tähelepanuväärne neiu, keda terve maailm  teab?

Õp Marju