Lasteaed

ARE VALLA LASTEAIA ajalugu algab Lepplaanes asunud Pärivere lasteaiaga 1965. aasta detsembris.

1988. aasta 1. septembril avati Suigu Algkool-Lasteaed, mis muudeti hiljem Suigu Lasteaed-Algkooliks.

Maja ehitati kahele lasteaiarühmale ja neljale kooliklassile.

1989. aastast tegutses Suigu Algkool-Lasteaias liitrühm, kuna lasteaiaealiste laste vähesuse tõttu
vahepeal üks rühm suleti.

1991. aastal toodi Pärivere lasteaed Are alevikku.

2002. aastast käisid kõik Are valla lasteaialapsed Suigu Lasteaed-Algkoolis.

2003 renoveeriti uuesti teine rühm ja taasavati 1. aprillil.

2004. aasta 1. novembril avati senises kooli osas veel üks lasteaiarühm 18 lapsele.

2014. aastal avati klassiruumides neljas  lasteaiarühm.

2015. aastal liideti Are Põhikool ja Suigu Lasteaed-Algkool üheks asutuseks, uueks  nimeks sai ARE

KOOL. Õpilased  hakkasid alates 01.septembrist 2015  käima Are alevikus koolis ja lasteaialapsed Suigu külas lasteaias.

Maja ehitati kahele lasteaiarühmale ja neljale kooliklassile.

vahepeal üks rühm suleti.

1991. aastal toodi Pärivere lasteaed Are alevikku.

2002. aastast käisid kõik Are valla lasteaialapsed Suigu Lasteaed-Algkoolis.

2003 renoveeriti uuesti teine rühm ja taasavati 1. aprillil.

2014. aastal avati klassiruumides neljas  lasteaiarühm.