22. märtsil tähistatakse rahvusvahelist veepäeva 22. märts toomas

Miks sellist päeva tähistatakse? Miks on puhta vee probleem meie ühine probleem? – Seda kõike õppisid ja uurisid täna Are Kooli 5.-8. klassi õpilased.

Üheskoos saadi teada, et 70% Maa pinnast on kaetud veega ja sellest ainult 2,5% on magevesi. Ülejäänud vesi on soolane ning asub ookeanides. Sellest vähesest mageveest on kõigest 1% inimesele kättesaadav, suurem osa mageveest asub liustikes või lumeväljadel. Seega on ainult 0,007 protsenti maakera veest inimestele toiduks, joogiks ning muuks tegevuseks kättesaadav. Saime teada, et ühel inimesel üheksast puudub ligipääs puhtale joogiveele ja ühel kolmest jääb vajaka elementaarsetest sanitaartingimustest. Iga päev sureb vees levivate haiguste tõttu maailmas 4800 inimest ning kõhulahtisus on enim levinud terviseprobleem ja surma põhjustav haigus. Et peidetud veeks nimetatakse toote kasvatuse ja tootmise ajal tarbitud vee koguhulka. Näiteks arvestatakse, et ühe kilogrammi õunte tootmiseks kulub keskmiselt 700l vett ja ühe sealihakilo tootmiseks läheb vaja 4800l vett. Arvutades välja oma vee jalajälje, on võimalik teada saada, kui suure osa maailma veevarust Sa oma elustiiliga kasutusele võtad. Maailma keskmine vee jalajälg on 1243 m3 vett inimese kohta aastas.

Koos  vaadati dokumentaalfilmi, kuulati ja mõeldi kaasa esitlusele, tehti viktoriini ja joonistati paaristööna posteri peidetud vee kohta.

Viktoriini parimad olid Romet 6. kl, Annika 7. kl, ja Mia- Liis 8. kl.

Näitust posteritest saab näha III korruse loodusklassi kõrval seinal.

Veepäeva viisid läbi õp Leelo ja õp Marju

Viktoriini parimad olid Romet 6. kl, Annika 7. kl, ja Mia- Liis 8. kl.

Näitust posteritest saab näha III korruse loodusklassi kõrval seinal.

Veepäeva viisid läbi õp Leelo ja õp Marju