Uudised

Tuleviku Tegijad Are Koolis 17. märts toomas


Märtsikuu on karjääri- ja rahatarkusekuu. Are kooli väisasid rida erinevaid külalisesinejaid, kes rääkisid õpilastele oma kogemustest. 9.märtsil oli 7. klassil külas Eilike Maarand (Swedbank, kliendihaldur), kes rääkis õpilastele, kuidas alustada oma äri: mida selleks vaja teha on, mida arvestada, kust nõu ja abi saada. Eraldi oli teemana, kuidas kasutada loovtööna minifirma tegemist. Tunni lõpus viis läbi rühmatööna mõttetalgud, kus kiiresti mõeldi mida, miks ja kellele midagi toota. Loodan, et 7. klassi õpilased said inspiratsiooni, kuidas järgmisel aastal loovtööd teha. 13.märtsil oli 6. klassil külas Annika Oruaas (DPD personalijuht), kes rääkis õpilastele, millised olid õppimisvõimalused kunagi ja millised nüüd on, mida elukutsevalikul arvestada. Külalisesineja rõhutas, et elukutse valikul tuleb teada kindlasti oma tugevusi, milles osav oled, mis on sinu hobid, mida sulle meeldib teha. Veel rääkis sellest, kuidas on kujunenud tema karjäär ja milles seisneb hetkel tema töö ja millega tegeleb DPD firma. 16.märtsil oli külas 5. klassil Sirli Seegar (Häirekeskus, sotsiaalvaldkondkonna spetsialist). Külaline rääkis sellest, mis on Häirekeskuse töö, kes seal töötavad, millal, miks ja kuidas 112-le helistada. Koos vaadati filmi ja lahendati ristsõna. Samal päeval oli külas ka teinegi esineja- Andrei Pridannikov, Merekooli õppejõud. 5.ja 6. klassi õpilastele rääkis mees oma karjäärist ja õppimisest ning rõhutas korduvalt õppimise vajalikkusest, et omandada eriala, sest siis on palju rohkem uksi sinu ees tööturul avatud. Külaline tutvustas neid Eesti koole ja õppimisvõimalusi, kus saab omandada merendusega seotud erialasid. 17.märtsil oli Tuleviku Tegijaks 8. ja 9. klassile Henri Daniel Ots, kes on firma AS Projekteerimisbüroo Maa ja Vesi juht. Koidula kooli lõpetades õppis mees Maaülikoolis veemajandust ja on tänasel päeval sellel alal tubli tegija. Esmalt vaadati üle, mis valdkonnad on kõik veega seotud, kui tähtis on õige veemajandamine. Siis rääkis mees, milliseid töid ta on teinud ning lõpetades soovitas kindlasti minna ülikooli seda eriala õppima. Kõik külalistunnid olid omanäolised ja huvitavad.

Märtsikuu on karjääri- ja rahatarkusekuu. Are kooli väisasid rida erinevaid külalisesinejaid, kes rääkisid õpilastele oma kogemustest. 9.märtsil oli 7. klassil külas Eilike Maarand (Swedbank, kliendihaldur), kes rääkis õpilastele, kuidas alustada oma äri: mida selleks vaja teha on, mida arvestada, kust nõu ja abi saada. Eraldi oli teemana, kuidas kasutada loovtööna minifirma tegemist. Tunni lõpus viis läbi rühmatööna mõttetalgud, kus kiiresti mõeldi mida, miks ja kellele midagi toota. Loodan, et 7. klassi õpilased said inspiratsiooni, kuidas järgmisel aastal loovtööd teha. 13.märtsil oli 6. klassil külas Annika Oruaas (DPD personalijuht), kes rääkis õpilastele, millised olid õppimisvõimalused kunagi ja millised nüüd on, mida elukutsevalikul arvestada. Külalisesineja rõhutas, et elukutse valikul tuleb teada kindlasti oma tugevusi, milles osav oled, mis on sinu hobid, mida sulle meeldib teha.

Veel rääkis sellest, kuidas on kujunenud tema karjäär ja milles seisneb hetkel tema töö ja millega tegeleb DPD firma. 16.märtsil oli külas 5. klassil Sirli Seegar (Häirekeskus, sotsiaalvaldkondkonna spetsialist). Külaline rääkis sellest, mis on Häirekeskuse töö, kes seal töötavad, millal, miks ja kuidas 112-le helistada. Koos vaadati filmi ja lahendati ristsõna. Samal päeval oli külas ka teinegi esineja- Andrei Pridannikov, Merekooli õppejõud. 5.ja 6. klassi õpilastele rääkis mees oma karjäärist ja õppimisest ning rõhutas korduvalt õppimise vajalikkusest, et omandada eriala, sest siis on palju rohkem uksi sinu ees tööturul avatud. Külaline tutvustas neid Eesti koole ja õppimisvõimalusi, kus saab omandada merendusega seotud erialasid. 17.märtsil oli Tuleviku Tegijaks 8. ja 9. klassile Henri Daniel Ots, kes on firma AS Projekteerimisbüroo Maa ja Vesi juht. Koidula kooli lõpetades õppis mees Maaülikoolis veemajandust ja on tänasel päeval sellel alal tubli tegija. Esmalt vaadati üle, mis valdkonnad on kõik veega seotud, kui tähtis on õige veemajandamine. Siis rääkis mees, milliseid töid ta on teinud ning lõpetades soovitas kindlasti minna ülikooli seda eriala õppima. Kõik külalistunnid olid omanäolised ja huvitavad.