Are Kooli I Õpilastööde Konverents 07.05.2025

Loomise kuupäev 12.05.2025

7. mail kogunesid Are Huvikeskuses VI-VIII klassi õpilased ja õpetajad, et osaleda Are Kooli esimesel õpilastööde konverentsil. See sündmus tõi kokku noored oma loov- ja uurimistöödega, et neid esitleda žüriile ja vastata retsensentide küsimustele. Kaaskuulajatel oli võimalik ammutada ideid enda eesseisvaks loovtööks, avardada silmaringi ja tunnustada meie kooli õpilaste teaduslikku ning kunstilist pingutust. Iga põhikooli õpilane peab III kooliastmes koostama loovtöö, olgu selleks siis teaduslikuma lähenemisega uurimistöö, milles õpilane keskendub konkreetsele uurimisprobleemile, kogub ja analüüsib andmeid ning esitab järeldused ja tõlgendused või siis projekt, millel on kindel eesmärk ja ulatus ning läbi viiakse mitmete erinevate tegevuste kogum. Projekt võib kombineerida erinevaid loovtöö vorme - lühiuurimus, stendiettekanded, praktiline kirjandus-, muusika- või kunstitöö, samuti on tavaks saanud esitleda loovtööprojektina ka erinevate õppemängude koostamist. 

Loovtöö eesmärgiks on õpilastes arendada iseseisvalt uurimis- ja loomisoskust, arendada kriitilist mõtlemist, probleemide lahendamise oskust ning meeskonnatöö kogemust. Loovtööde tegemise käigus saab noor rakendada teoreetilisi teadmisi praktilistes projektides, süvendada huvi eri valdkondade vastu, tugevdada eneseväljendusoskust ning enesekindlust avalike esinemiste kaudu. 

Päeva sissejuhatus algas hommikul direktor Pille Vaiksaare tervitusega, mille järel algasid õpilaste ettekanded. Igaüks sai esitleda nii üksik- kui ka grupitööna läbiviidud projekte, mille teemad varieerusid ajaloo-temaatikast, majandusõppest, inimeseõpetusest, tehnoloogiast kuni praktiliste projekttöödeni, nt õppemängud, lillepeenra kujundamine koduaeda, kassile ronimispuu meisterdamine või õpilasfilmi tegemiseni. Žürii - koosseisus Veronika Uussaar (Sindi Gümnaasium), keeleõpetaja Urve Hallikma ja õppejuht Aive Annuste - hindas töid mitmeaspektiliselt, pöörates tähelepanu nii sisule, töö kirjaliku osa vormistamisele kui ka esinemisoskusele.

  1. Päeva lõpus kuulutati välja tublimad autorid, kes pälvisid tänukirja ja Kaubamajaka kinkekaardid:
  2. PARIM LOOVTÖÖ “Ettevõtlik meeskonnamäng CREATLON 2024/25” - Lili-Marleen Ojamets ja Kerlin Hütt, juhendas Marju Sepp;
  3. PARIM ESITUS “Veipmine ja selle kahjulikkus” - Mario Pärnpuu, juhendas Pille Kuusik
  4. PÕNEV TEOSTUS “Eesti ajalugu sõnas ja pildis” - Deivid Saal, juhendas Marju Sepp;
  5. HUVITAV IDEE auhind läks jagamisele: “Müra mõõtmine minu kodukohas” - Henri Steinberg, juhendas Leelo Lusik ning “Eesti pealinnad. Maakaart Eesti pealinnadest” - Andro Pähkel, juhendas Marju Sepp.
  6. Žürii ERIAUHINNAD:
  • “Dekoratiivpeenra loomine koduaeda” - Eleanor Kremer, juhendas Leelo Lusik;
  • “Are- enne ja nüüd” - Kusti Kuusik, juhendas Marju Sepp

Samuti soovis Are Kool tänada ja Apollo kinkekaardi kinkida Christopher Reander Peetersonile, kes tegi oma projekti ja uurimistöö ära juba möödunud õppeaastal 7. klassi õpilasena ja pidas sellega meeles  kauaaegset Are kooli direktorit Elve Tamvere. Ch. R. Peeterson koostas  loovtöö “Elve Tamvere elu Are Koolis. Nimelise pingi meisterdamine.”, juhendasid Marju ja Mairo Sepp. Antud loovtöö osales sel õppeaastal vabariiklikul loovtööde võistluses ning on tunnistatud poodiumikoha vääriliseks. Christopher Reander peab 16. mail oma tööd veel kord tutvustama Eesti Vabariigi Presidendi Alar Karise  õpilaste ajaloo-alaste uurimistööde võistluse "KESTMINE JA KATKEMISED" lõppkonverentsil Tartus Haridus- ja Teadusministeeriumis ning alles seejärel saame teada, missugusele poodiumiastmele Are kooli VIII klassi õpilane astub. Nimetatud konverentsile sõidavad veel Andro Pähkel, Kusti Kuusik, Jan-Gerdo Klaas ja Deivid Saal.  

Are kooli õpilastööde konverentsi Are Huvikeskuses lõpetas ühine tordisöömine, mis lõi ruumi piduliku meeleolu. Heas seltskonnas jätkus mõnusat vestlust kogemuste vahetamiseks.

Oleme uhked iga osaleja ja juhendaja üle ning loodame, et järgmisel kevadel toimub juba  järjekordne õpilastööde konverents! Kas oled valmis oma loovusega üllatama ja kogukonda inspireerima? 

 

Viimati muudetud 12.05.2025.