Naiskodukaitse ohutuspäev Are Koolis 09. aprill toomas

08. aprillil toimus Are Koolis Naiskodukaitse ohutuspäev.

Päev algas kooli territooriumi koristamisega. Riisuti lehti  ning seati ala koda järgnevaks.

Ohutuspäevast võtsid osa Pärnumaa maleva kaitseliitlased, politsei koerajuhid, Häirekeskuse töötajad, Sindi vabatahtlikud päästjad ja Are Jahiseltsi liikmed.

Mängulises vormis said lapsed teada palju uut.

Räägiti ohutusest erinevate lõhkekehade leidmisel ning harjutati päästerõnga viskamist. Are Jahiselts tutvustas erinevaid metsloomi ning käitumist kui peaksid nendega metsas kohtuma.

Lastele näidati erinevaid esmaabivõtteid.

Abiks olid ka lapsevanemad, kelle abil tutvusid lapsed vajalike asjadega, mida on tarvis, et looduses ellu jääda. Kohalike Noorkotkaste juht tutvustas tulepulka ning mil moel selle abil saab lõket süüdata. Lisaks sellele said soovijad oma näole kanda ka maskeeringu.

Politsei jagas teadmisi liiklusohutusest ning hädaolukordadest.

Õpetaja Leelo juhendamisel läbiti loodusviktoriin kus tutvustati erinevaid putuka- ja taimeliike.

Vahepeale mahtus ka sõdurisupi söömine, mille valmistasid meile kaitseliitlased ehtsas sõjaväe katlas.

Rohkem pilte vaata galeriist.

08. aprillil toimus Are Koolis Naiskodukaitse ohutuspäev.

Mängulises vormis said lapsed teada palju uut.

Lastele näidati erinevaid esmaabivõtteid.

Politsei jagas teadmisi liiklusohutusest ning hädaolukordadest.

Rohkem pilte vaata galeriist.