Uudishimu päev 18. november toomas

President Alar Karis on teinud ettepaneku tähistada Eestis tänavu 17. novembrit uudishimu päevana ja kutsus üles selles kaasa lööma. Algatuse eesmärk on meie ühiskonnas veelgi väärtustada teadmisi, teada tahtmise soovi ja silmaringi laiendamist ehk neid omadusi ja tegevusi, mille abil saame targemaks ning vaimselt erksamateks. Teisisõnu, valada neid nurgakive, millele ehitame tarka ja haritud Eestit.

Uudishimu ehk tahtmine teada saada ja huvi õppida on esimene samm tarkuse poole. Nii võikski uudishimu päev olla võimalus ergutada ja julgustada inimeste asumist teadmiste saamise retkele, pakkudes neile inspireerivaid õppimise ja avastamise hetki.

Ka Are Kool ühines üleskutsega. Meie tundide teemad olid:

2.tunnil 7.kl  Uudishimu tippkeskus ,,Lumehelbekesed"  Keda ja miks, kas õigustatult kutsub vanem põlvkond tänapäeva noori lumehelbekesteks? Mis on tänapäeva noore unistused?

3.tunnil 8.ja 9.klass   Uudishimu tippkeskus ,,Kas tunneme baltisakslasi?" Otsisime vastust küsimustele, et  keda üldse nimetatakse baltisakslasteks ja kas nad peale 700 aasta eestlaste rõhumise ka meie kultuurile midagi andsid? Tunni lõpetas paaristöö loosi teel tõmmatud ühe baltisakslase  tähtsuse otsimise ja ajajoonele kandmise4ga.

5.tunnil 5.klass vaatas ,,Mis teeb loomi õnnelikuks?“, arutas lemmikloomade tähtsuse üle inimeste elus.  Iga õpilane analüüsis, kas ta on rohkem  koera või kassi inimene  ja tegi  selle järgi loovtöö.

#uudishimupäev

Ka Are Kool ühines üleskutsega. Meie tundide teemad olid:

#uudishimupäev

president_karis