Tori hobusekasvatuses 17. mai toomas

Täna oli Are 5. klassil tore päev- nimelt külastasime Tori ja Are koolide  koostöö raames Tori hobusekasvatust.
Eks Tori hobusekasvatus on Tori valla üks sümbolitest ning seetõttu ongi Tori kooli II koolastme valikainetund just hobumajanduse tund. Üle nädala kaks tundi järjest õpivad 4., 5. Ja 6. klass kõike, mis seotud hobuste kasvatamise ja ratsutamisega.
Meid võõrustasid Tori kooli 5. klassi tüdrukud. Näitasid, kuidas nad hoolitsevad hobuste eest, kuidas saduldavad seda uhket looma ning ratsutavad. Kõik, kes soovisid korraks hobuse selga ronida ja väikese tiiru teha, seda ka said.
Peale seda tutvusime sealse muuseumiga: kuulasime Tori põrgu legende ja  vaatasime kohaliku hobusetõu arengut.
Oli meeleolukas ja hariv kohtumine. Tänud sellisele võimalusele ja Tori koolile !

17._mai_2023