Õpilaste uurimistööde konverentsilt I koht! 13. mai toomas

24. õpilaste ajaloo-alaste uurimistööde võistlus „Vabadus. Võrdsus. Vendlus" Vabariigi Presidendi auhindadele on lõppenud. Täna toimus Tartus Haridus- ja Teadusministeeriumis õpilaste uurimistööde konverents, kus tunnustati parimaid. Ürituse patrooni esindas sel korral pr. Sirje Karis.

Meie kooli VIII klassist oli üritusele palutud 4 õpilast: Karl-Martin Võigas, Kärtu Pärnasalu, Liisa Ivanova ja Helyana Kakko.

Raamatupreemia vääriliseks tunnistas žürii kokku 19 võistlustööd, neist 3 tuli Are Kooli - Karl-Martinile, Kärtule ja Liisale. Liisa töö sai eripreemia ka Eesti Kunstimuuseumilt.

I koha põhikooli arvestuses võitis Helyana Kakko, kes koostas oma põhikooli III astme loovtöö raames esindusliku ja põneva lauamängu "Vabaduse tee", mis käsitleb Eesti taasiseseisvumise sündmuste ahelat. Helyanal oli au ja võimlaus konverentsil esineda ja oma tööd osalistele esitleda.

Eesti Vabariigi presidendi tänukirjad kuuluvad ka juhendajatele - sotsiaalainete õpetaja Marju Sepale, kes juhendas kõiki konkursil osalejaid ning töö- ja tehnoloogiaõpetuse õpetajale Mairo Sepale, kes juhendas Karl-Martini loovtöö praktilise osa - piraadilaeva valmimist.

Palju õnne tublidele noortele ning suur tänu juhendajatele õp. Marjule ja õp. Mairole!

Aitäh lapsevanem Tatjana Kakkole, kes tänasel üritusel õpilasi oli saatmas.

Aitäh lapsevanem Tatjana Kakkole, kes tänasel üritusel õpilasi oli saatmas.