LOOMEVÕISTLUS “EESTI MÄLUPAIGAD JA KURJUSE NÄGU” 23. mai toomas

Eesti Mälu Instituut kutsub foto- ja filmihuvilisi jäädvustama maikuus paiku, mis tuletavad meelde Nõukogude Liidu vägivaldset võimutsemist Eestis, isegi kui tänaseks on need muutunud või lagunenud.

Kurjuse ajastu mäletamine hoiab arusaama vabaduse ja inimlikkuse väärtusest erksana. Kahjuks pole need enam vaid mälestused. Ukraina vastane agressioon ja seal toimepandud massikuriteod on justkui Nõukogude vägivallaajaloo vari, mis on taas jõudnud Euroopa kohale.

Konkursi patroon on Eesti Vabariigi peaminister Kaja Kallas.

Üleskutsele vastas Are Koolist  vaid üks  5.kl tubli tüdruk Triin Taggel, kes jäädvustas kaks kohta:

1. Ammoniaagi loodusreostus tema ema, Tiiu Taggeli, sünnikodu juures, endise Halinga kolhoosi territooriumil, Loomse külas. Seal oli 3 tünni ning pinnasesse voolas  ammoniaaki, mis tekitas reostuse.

2. Lagunenud Kalli kirik, mis lagunes nõukogude korra usuvaenuliku suhtumise tõttu. Selle kiriku piirkonnast on pärit Triinu  ema suguvõsa ja käidi seal teenistustel . See oli Vene õigeusu kirik.

Konkursi patroon on Eesti Vabariigi peaminister Kaja Kallas.