KULTUURIPOMM 24. mai toomas

18.05 oli 25 Are Kooli 5.-9. klassi tublil õpilasel võimalus osaleda Põhja-Pärnumaa vallavanema Aivar Mäe algatatud kultuuriprojektis ,,Kultuuripomm''. See oli auhinnareis meie tublidele noortele.

Programm sidus omavahel kokku muusika, kunsti ja kirjanduse.

Alguses oli kontsert Lüdigi saalis. Klassikalisel kitarril kõlasid Kangro ja Eespere teosed. Edasi suundusime Vändra raamatukogus asuvasse kunstigaleriisse, kus olid üleval tööd Tarmo Lehiste erakogust. Enim töid oli E.Wiiralti loomingust. Giid rääkis huvitavalt kunstiteoste tagamaast ning osutas olulistele seikadele.

Viimane pooltundi veetsime kirjanduse lainel. Raamatukogu töötaja tegi õpilastele selgeks, et elu ongi kirjandus ning tõi välja huvitavaid näiteid, kuidas elu ja kunstiliigid on omavahel tihedalt seotud ja läbi põimunud.

Peaks tõdema, et kultuurist said õpilased nendes kolmes pooltunnis kõik osa, pani ehk mõtlema ja märkama. Ja õpetajad said jälle kiita Are õpilaste viisaka/kultuurse käitumuse eest. Rohkem kultuuri!

Programm sidus omavahel kokku muusika, kunsti ja kirjanduse.