Veebruarikuu on Are koolis rändnäitusekuu

Veebruaris on korraga vaadata- uudistada Are kooli lastel kolm erinevat näitust:

• I korrusel on Joosep Ailiste fotonäitus.
    Joosep on 13-aastane Sindi kooli õpilane, kes on tuntud oma loodusfotode poolest. Ta on tunnustatud mitmetel võistlustel, kõige olulisemkas peab noormees ise  Linnalooduse fotokonkursi  peavõitu  noorte kategoorias 2018.aastal.  Neid kauneid fotosid on võimalik imetleda ka  meie kooli õpilastel. Ehk leiab keegi innustust ise fotofgraafiaga tegeleda?
  • I korrusel on üleval Ajaloomuuseumi ja Riigikantselei rändnäitus, mis tutvustab Eesti vapi sünni- ja kujunemislugu. Riigivapi seadus võeti vastu 19. juunil 1925 ja see jõustus 21. juulil 1925. Sellest ajast peale on meie riigi sümboliks kuldsel kilbil kolm sinist sammuvat otsavaatavat lõvi.  Näituse „Eesti vapp“ vahendusel antakse ülevaade sellest, kuidas Taanist pärinev kolme lõviga vapp jõudis Eestisse, kehtis siin sajandeid võõrvõimude sümbolina ja võeti siis kasutusele eestlaste poolt ärkamisajal rahvuslikus liikumises. Okupatsioonivõimud keelasid Eesti riigivapi kasutamise ning sel ajal tähistas vapp koos sinimustvalge trikolooriga vastupanu. Uuesti võeti ajalooline Eesti riigivapp kasutusele pärast iseseisvuse taastamist. Lisaks riigivapi kujunemise loole ju  tustab näitus ka vapi kasutamisest tänapäeval.
  • II korrusel on üleval näitus rahvusvahelisest taimetervisest. ÜRO toidu- ja põllumajandusorganisatsiooni (FAO) hinnangul hävineb igal aastal taimekahjustajate ja taimehaiguste tõttu kuni 40% kogu maailma toidukultuuride saagist. Just seetõttu kuulutati 2020. aasta rahvusvaheliseks taimetervise aastaks.   Näitus tutvustab taimetervise mõiste olemus ja ajalugu, erineate taimekahjustajate levikuviise, oskust neid ära tunda ja eristada ning tagajärgi, mida taimekahjustajad ja haigused võivad taimedele põhjustada.

Näitused organiseerisid kooli Leelo Lusik ja Marju Sepp, kes oma ainetundides viivad läbi näituste põhjal koostatud ristsõnu või viktoriine.