Värsket lugemist noortele

Kasutaja Are Raamatukogu foto.Möödunud nädalal,15. – 19.oktoobril oli kõigil õpilastel 5. – 9. klassini võimalus raamatukogus kuulata ülevaadet äsja ilmunud laste- ja noortekirjandusest.

Meie raamatukoguhoidja Malle oli põhjalikult ette valmistanud uute raamatute tutvustused: peale sisuülevaate nägime ekraanil ka autorite pilte, nii mitmestki raamatust olid põnevad animatsioonid-reklaamid. Kasutaja Are Raamatukogu foto.Värskeid noortekaid on ilmunud nii eesti kui välisautoritelt, on uustulnukaid kui ka vanu tegijaid. Kõrva jäi, et realistlike suhte-, kooli-  ja pereprobleemide kõrvale on üha enam tulnud teoseid, kus need teemad on  “miksitud” fantaasia, teispoolsuse, haldjate ja küber-ilmaga.
Lõpuks võis Malle aga kinnitada, et ka vanad armsad lood nagu A. Valliku “Kuidas elad, Ann?” on saanud uue hingamise: uuesti ilmunud kordustrükk on leidnud uue põlvkonna tähelepanu ja huvi!

Suur tänu, Malle, sisukate tundide eest!

Õpetaja Mirjam