Tartus tänati koolipärimuste kogujaid

27. oktoobril olid Tartusse kirjandusmuuseumi oodatud kümned õpilased üle Eesti, kes paistsid silma põhjaliku tööga kogumisaktsioonis Koolipärimus 2018. Selles veebipõhises kogumises osalesid ka Are kooli 4. – 9.klassi õpilased (pilootprojekt detsembris 2017). Koguti tänapäeva laste hirmujutte, nalju, mänge, vaba aja sisustamise tavasid jm. Nüüd selgus, et meie koolist oli kõige sisukama panuse andnud Ingela Uussalu (9.kl), kes võttis kirjandusmuuseumi tänukirja ja käepigistuse Tartu linnakirjanikult Mika Keränenilt vastu neljapäeval Tartus.
Sel tänuüritusel saime teada, et laste folkloori kogub rahvaluulearhiiv juba alates 1920. aastast. Et tänavusel kogumisüritusel osales kokku 3717 õpilast. Et kaasaegse õpilaspärimuse juures torkab silma Aasia muusika ja kultuuri tundmine ning hea ülevaade ingliskeelsest maailmast, samuti uue nähtusena ilmunud meemid.
Ja lõpuks, võitjatele korraldatud lustakas „Kuldvillakus“ küsiti: Kes on tänapäeva lapse jaoks kõige hirmsam olend? Vastus: Urr „Muumitrollide“ multikast. Kuidas nimetatakse kurba kohvi? Vastus: Depresso. Mis on punane ja hammastele kahjulik? Vastus: Telliskivi! Kõik need naljad olid võetud Koolipärimus 2018 vastustest.
On päris kindel, et 21. sajandi õpilaspärimus on endiselt värvikas, vaimukas ja piirideta!

Õpetaja Mirjam Liik