Õiglase kaubanduse nädal

Sellest õppeaastast alates plaanib Are Kool liituda Eesti Unesco ühendkoolide võrgustikuga. Olles kandidaatkool, jõuab meieni palju huvitavat infot ja võimalusi üritusi läbi viia.

Kuna oktoobrikuu on maailmas Õiglase kaubanduse kuu, tähistasime enne vaheajale minekut Are Koolis Õiglase kaubanduse nädalat. Õpilastele neljandast kuni üheksanda klassini räägiti sellest miks Fairtrade liikumine ellu on kutsutud, fairtrade märgist, kaupadest jne. Täitsime kaarte, otsisime riike, kust kaubad tulevad, vaatasime filmilõike ja arutlesime probleemide üle, mis tavalise põllumajandusega kaasnevad. Nädal lõppes e-õppepäevaga,
mil õpilased lahendasid Teamsi keskkonnas vastavalt kogutud teadmistele testi. Vaheaja ülesandeks anti poodides kaupadelt fairtrade märki otsida ja pildistada. Enamikes klassides leidus usinaid, kes vaheajal poodeldes ka kooliülesanded meeles pidasid. Kõige usinam märgikoguja Helyana Kakko pildistas üles 94 erinevat fairtrade märgiga toodet. Tublid olid veel Kärt Alberg, Angelika Laretei, Isabel Murru, Mia-Liis Ristal, Sandra Hansen, Reijo Türnpuu, Renate Türnpuu, Sandra Valgi, Liisa-Marie Kangor, Aureelika Laretei, Sofi-Riin Reisner.

Loodame, et koolis räägitu ja kuuldu avardas laste silmaringi ning tulevikus poes käies osatakse teha ühiskonnale ja keskkonnale paremaid valikuid.