MUINASJUTUHOMMIK ARE KOOLIS

Tore avastus, et 2020. aasta on kuulutatud rahvajutuaastaks, tõi meie kooli 20. veebruari hommikul Eesti ühe tuntuma jutuvestja ning rahvajutuaasta eestvedaja Piret Pääri (MTÜ Jutumaja). Nagu proua Piret selgitas, on aasta eesmärk tutvustada just EESTI rahvajutte ja allikaid, kust neid leida. Selgub, et me teame klassikalisi lugusid kolmest põrsakesest või Punamütsikesest. Aga mida teame oma rahvajuttudest? Enamasti suurt midagi. Seejuures on, näiteks, setu juttude kogu „Marjakobar“ avastamist väärt, sest sisaldab maailmas lausa unikaalseid lugusid. Jutud hoiavad alles meie rahvuslikku identiteeti ja ühendavad põlvkondi.

Seesama „Marjakobar“ oli jutuvestjal laual ka tol hommikul, kui ta kolme tunni vältel jutustas imelisi lugusid meie õpilastele. Igale vanuseastmele olid erinevad lood, ent ikka õpetlikud, nagu üks muinasjutt olema peab! Kuulajana tundus mulle kõige tähtsam õpetus eluks ikka see, et õnnelik saab olla vaid inimene, kes teistega jagab, kes annab endast midagi. Ja muidugi: juttude esitus oli meistriklassist – ka kuulates võib siiski sattuda imelisse maailma.

Aitäh Piret Päärile tulemast ja maailma avardamast! Rahvajutuaasta võiks aga jätkuda meie kodudes: võtkem riiulist mõni muinasjuturaamat ja lugegem iseendale või oma lastele!