Maailmanädal Are Koolis, 14.-24. jaanuar

Meie koolis toimub neljandat aastat järjest jaanuarikuus maailmanädal.  Selle aasta teemaks olid naiste ja inimõigused maailmas ning erinevad pastatooted. Kahe nädala jooksul toimus rida temaatilisi üritusi.

Väljas oli mitu näitust: “Oled see, mida sööd“, “Naiste õigused arengumaades“, “Pastatoodete rikkalik maailm” ja ka purgid erinevate pastatoodete näidistega.

Kahe esimese näituse põhjal lahendasid 5.-9. klassi õpilased ristsõnu, pastatoodete näituste põhjal selgitati alates 4. klassist veebiviktoriinis välja parimad asjatundjad, kelleks osutusid:
4. klassist Ranar; 5. klassist Mia-Liis; 6. klassist Rasmus; 7. klassist Katariina; 8. klassist Rauno; 9. klassist Henri Markus.

Samal ajal toimus ka kaks loomingulist konkurssi:
5.-9. klassi õpilased meisterdasid rühmadena kahe tunni jooksul pastatoodetest plakatid ning 1.-4. klassi lapsed valmistasid individuaalseid kunstiteoseid. Mõlema vanuseastme võistlustööd olid väljas nii koolimaja stendil kui ka veebis, ühiselt selgitati ja auhinnati enim meeldinud tööd.

5.-9. klassi õpilaste hinnatuimateks töödeks osutusid:
I koht 8. klassi poiste Markuse, Leho, Rauno, Endri ja Heinari plakat;
II-III koht 7. klassi rühma Mirko, Anderi, Henry, Katariina ja Renate ning
5. klassi rühma Annaliisa, Kärdi, Emmeliine, Maria ja Remy- Lauri plakatid.
Facebooki rahva lemmik oli 6. klassi poiste Pruno, Rasmuse, Karl- Ivari, Cardo ja Kevini töö.

1.-4. klassi õpilaste tööde valmistajate hulgast valiti parimateks Helyana ja Ketter 4. klassist ning Kevin ja Miia Eliise ( kes oli ka Facebooki rahva lemmik) 1. klassist.
Ära märgiti ka Marlee, Andro, Märdi, Kerlini, Joko Marii, Grete-Liisi ja Eliise (1. klassist) ning Liisa (4. klassist) tööd. Raske oli valikut teha, sest kõik olid väga tublid!

Kolmel päeval järjest käisid koolis ka külalised, kes viisid 4.-9. klassi õpilastele läbi tunde.

YFU esindaja Annely Emma Krell rääkis oma kogemustest vahetusõpilasena ning noored said võrdluse koolielust USAs.

Siret Tammekänd jutustas oma kogemuste põhjal naiste elust Kataris ning Mondo esindaja Diana Tamm tegi töötoa, kus olid vaatluse all oli Ghana lapsed ning nende suur soov õppida.

Terve nädala jooksul oli kooli kokk pannud kokku menüü, milles kajastusid õpitud pastatoodete nimed.

Maailmanädalat toetas MTÜ Mondo.