IX väikeste kodu-uurijate konkurss

Käesoleval õppeaastal oli Eesti Lugemisühingu ja Järvamaa Muuseumi poolt korraldatud väikeste kodu-uurijate uurimistööde võistluse teema „Naer on terviseks“. Nüüd oli hea võimalus sügisõhtutel meenutada, kes on suguvõsa kõige suurem naljahammas või kuulata, mida ema-isa oma koolipõlve viguritest julgevad rääkida. Või vanaemale-vanaisale külla sõita ja pärast toredatest vanamoodsatest ütlemistest uurimistöö kokku kirjutada. Kirja tasus panna ka kõik naljakad lood, mis rasketel aegadel sugulastele toeks on olnud. Nii saadakse teada, millises Eestimaa paigas see kõige suurema huumorimeelega rahvas elab.Võistluse korraldajad ootasid õpilaste käsitsi kirjutatud individuaalseid uurimistöid.

Võistlusest võtavad osa Are Kooli 5. ja 6. klasside õpilased. Edasi läksid Annaliisa, Remy- Lauri, Sandra, Kristiina, Marii, Liseti, Jenniferi, Cardo, Mia- Liisi, Angeelika, Kärdi, Hedrika-Ereti, Maria, Pille-Riini, Mirteli, Rasmuse ja Oti kirja pandud lood.

Kokkuvõtteid tehakse 2019. aasta septembrikuus Järvamaal toimuval tänupäeval.