Ingli saavutas Creatlonil II koha!

Are Kool osales juba neljandat korda ülevabariigilisel majandusvõistlusel Creatlon. Sellel aastal võistkond INGLIga, kuhu kuulusid Ingela ja Liis.


Algas see oktoobris majandusviktoriiniga, milles osales üle 1000 lapse üle Eesti. Seejärel pidid oktoobrikuu jooksul võistkonnad registreerima end järgmiseks etapiks. Algselt asusid võistlustulle natuke alla poolesaja tiimi. Novembris toimunud Creatloni teine etapp hoidis noori terve kuu tegevuses. Selle ajaga oli vaja uurida kodukoha avalike ehitiste kasutuse ja otstarbe kohta, uurida ühe influenceri sotsiaalmeediapostitusi ning analüüsida seal leiduvaid varjatud või tähistatud reklaame, kujutleda end tulevikku ning teha video-CV kandideerimaks tuleviku ametikohale ning aidata kaasa Reet Ausi, Stockmanni ja Uuskasutuskeskuse teksariiete kogumise kampaaniale.
Ehk oli sel korral ülesandeid palju saanud või juhtusid nad olema keskmisest mahukamad, igatahes langes Creatloni meeskondi nagu loogu ning ainult tublimatest tublimad suutsid ettenähtud ajaga ning eeskujuliku planeerimisega kõik ülesanded tehtud saada. Aga seda hinnatavam on nende töö!
Žürii, ja tundub et ka noorte kreatleetide endi silmad pani eriti särama teksaülesanne, seda on näha tulemustest.
Creatloni III ülesanne oli ettevõtlusmuinasjutu kirjutamine. Sellest said osa võtta ka teised õpilased, kes ei osalenud Creatlonis. Laekus pea 200 võitslustööd, auhinnati kahes vanusegrupis – II ja III kooliastmes.
Are Inglid said keskkonnateadlikkuse eripreemia oma muinasjutu eest ,,Kuidas karuott metsa päästis”. Muinasjuttu ennast saab lugeda SIIT.


Kokkuvõttes tulid Ingela ja Liis vabariigis Ingliga II kohale. Juhendajal oli väga hea meel kuulda erinevate žüriiliikmete poolt neidude kohta kiidusõnu.
Auhinnaks lennutab EBS kolm parimat võistkonda 16. mail Saaremaale, et korraldada seal ärimeestele vastav päev. Samuti võõrustab Maksu- ja Tolliamet võitjaid oma peamajas.

Õpetaja Marju