Ettevõtlusnädal Are Koolis

Terve möödunud nädala sõudis Are Kooli pere ettevõtlusnädala lainetel. Viie päeva jooksul toimusid erinevad üritused, tunnid, väljasõidud. Algklassidest 1. Ja 2. klass külastasid osaühingu Hellar ja Pojad OÜ kõrsikutsehhi P.-Jaagupis. 3. ja 4. klass kuulasid 5 päeva jooksul lugu raamatust “Raul ja tema sõbrad” – tehti jäätist, müüdi neid, harjutati koostööd, teeniti raha ja ehitati endale panka. Kolmapäeval külastas tundi ettevõtja Kersti Kullimaa, kes rääkis suussulavatest tortidest ja patside punumisest. Nädala jooksul joonistasid algklasside õpilased oma tuleviku ametit, millest tuli kena näitus. Populaarsemad elukutsed olid õpetaja, juuksur, juutuuber ja jalgpallur.

5.-6. klass said ettekujutuse linnaosade ülesehitusest – asustasime linnapiirkondi, lõime tühja majja ühe ettevõtte, tegime kastivabrikut. Külaliseks ühes tunnis oli Keskkonnaametist vee peaspetsialist Elina Leiner, kes rääkis vee puhtusest, vett säästvast majandamisest jms. Külaskäigu said viiendikud kosmeetik Kati Pärna juurde ja 5.kl. käis vaatamas millega tegelevad Are Vabatahtlikud tuletõrjujad.

7.-9. klassi õpilastele käisid tunde andmas mitmed esinejad. Esmaspäeval mängisid JA-Eesti koolitajad kolme tunni jooksul majandusmängu “Raha rändab.“ Teisipäeval käisid kõik Pärnus inspiratioonipäeval, kus jagati aasta ettevõtlusauhindu ja nomineeritud oli ka Are Kooli edulood. Kõik õpilased osalesid kahes hingelähedasemas töötoas ja andsid selle kohta hiljem ka tagasisidet. Kolmapäeval said noored osa Rajaleidja töötubadest ja karjäärinõustamisest. Neljapäeval mängisime mängu “Vali oma edutee” ja kuulasime Tõnu Mertsina videoloengut “Millest sõltub minu palk.”

Reedel oli ettevõtete külastamise päev. 3.-4. kl. käisid trükikojas Pajo Print ja Sindi Muuseumis. 5.-6. klass külastas Skamet OÜ-d ja Fennobed OÜ-d. Suuremad kuulasid hommikul Tehnopoli noormeeste loengut säästvast majandusest, Startup´idest ja tervisetehnoloogiast ning päeva lõpetuseks külastati Sindi linnas paiknevat Fein Elast OÜd.

Täname kõiki koostööpartnereid, kes meie ettevõtlusnädala toimumisele kaasa aitasid. Lapsed olid tagasisidet andes üritusega rahul ja leidsid, et saadud teadmisi on edaspidises elus väga vaja. Nädala korraldasid ja viisid läbi õpetajad Leelo Lusik ja Marju Sepp

Fein Elast OÜ
Jäätisemüük