Eesti koolide 4.-6. klasside õpilased võistlesid rahatarkuses

20. augustil 2021. aastal täitub 30 aastat Eesti taasiseseisvumisest. Mõtestamaks ja väärtustamaks olnut, kutsus Riigikantselei üles korraldama noortele suunatud projekte ja üritusi. Eesti Majandus- ja Ettevõtlusõpetajate Seltsi ning Junior Achievement Eesti SA koostöös toimus 3. juunil 4. – 6. klassi õpilastele suunatud rahatarkuse viktoriin “Olen rahatark”. Õpilastel oli võimalus viktoriini küsimustele vastuseid otsides välja selgitada huvitavaid fakte ja sündmusi Eesti raha ajaloost. Viktoriin oli internetipõhine, kus 4.-6. klassi õpilastel tuli 45 minuti jooksul rakendada oma teadmisi, arvutamise oskust ja näpuosavust, et internetist õigete märksõnade abil vastuseid leida. Kokku osales viktoriinil 525 õpilast üle Eesti. Vastata tuli 17 küsimusele ja teenida oli võimalik 31 punkti. Õpilased pidid välja selgitama Eesti Panga ülesandeid ja Eestis varasematel aegadel kehtinud rahaühikuid, tegema vahet käibemüntidel ja meenemüntidel, planeerima taskuraha kasutamist ja arvutama allahinnatud kaupade hinda jne Are Koolist osalesid Miko Käämer ja Kusti Kuusik 4.klassist ja Kairon Hütt ja Romet Kakko 5.klassist. Kõik olid tublid, aga eriti hästi läks Kaironil, kes tuli vabariigis 7. kohale.

Sellest tulenevalt kutsus peaminister Kaja Kallas Kaironi koos ühe lapsevanemaga ja õpetaja Marju Sepa tunnustamisüritusele Tallinna Stenbocki maja aeda 7. juulil 2021, kell 13.00. Riigikantselei kinkis neile kolmele pääsmed 20. augustil 2021 Tallinna Lauluväljakul toimuvale juubeliaasta suursündmusele Öölaulupeole. Riigikantselei poolt tänukirjad saavad ka Kusti ja Romet.