Creatloni II etapi ülesanded

Are Koolist võtab Creatloni majandusvõistlusest osa võistkond Ingli, kuhu kuuluvad 2 vahvat 9. klassi tüdrukut Liis ja Ingela. Creatloni I etapp läks meil edukalt, nüüd siis sai saadetud novembrikuu jooksul tehtud 4 võistlustööd.

Ülesanded:
1. Video-CV, kandideerimaks tuleviku töökohale
Kas olete juba mõelnud, kellena soovite tulevikus töötada ja milliseid teadmisi ja oskusi selle töö jaoks vaja läheb? Võib ka juhtuda, et sellist tööd, mida 10 aasta pärast tegema hakkate, praegu ei eksisteerigi. Maailm on kiires muutumises.
Mõelda tuli välja üks tuleviku amet – töö, mida vähemalt keegi osalejatest sooviks teha tulevikus. Ülesanne oli teha video vormis CV kandideerimiseks tuleviku ametikohale. Kaaskirja võite vaadata SIIT.

2. Teksariiete kogumise kampaania
Tekstiiliprügi on kasvav probleem kogu maailmas, samuti Eestis. Kiirmood on kaasa toonud madalad hinnad ja sageli madala toote kvaliteedi, kuid samal ajal on kasvanud inimeste sissetulekud: riideid ostetakse rohkem, kantakse vähem ning asjad kuluvad kiiresti. Maailmas saadetakse igas sekundis prügimäele üks rekkatäis riideid. Disainer Reet Aus, Stockmanni kaubamaja ja Uuskasutuskeskus panid seljad kokku, et viia ringmajandus Eestis uuele tasemele, eesmärgiga vähendada tekstiiliprügi ja arutut tarbimist.

Planeerida ja läbi viia tuli oma kogukonnas või koolis ellu teksariiete kogumise aktsioon. Meie aktsiooni kokkuvõte on SELLINE.

3. Ühised ehitised meie ühise raha eest
Leidke oma kodukohast või selle lähiümbrusest 3 ehitist või hoonet, mis on rajatud meie ühise maksuraha eest. Meie valikuks olid Are huvikeskus, Murru ja Elbu külaplatsid ning Suigu seltsimaja.
Teha tuli oma tiimiga iga väljavalitud ehitise ees pilti, lisada juurde, kus see hoone asub ja mida selles hoones igapäevaselt tehakse. Lisaks analüüsida, kuidas on see ehitis ja seal toimuv meie enda jaoks oluline, kasulik või huvipakkuv ning kes veel sellest kasu saavad. 

4. Sotsiaalmeedia reklaami analüüs
Analüüsida tuli omal valikul mõne youtuberi, blogija, vlogija, instagrammeri postitust, kus on tegemist reklaamiga või mis äratas huvi mõne asja või tegevuse vastu. Meie uurisime Malluka blogipostitust LUMI firma näopuhastusvahendite ning maskide kohta.

Nüüdseks on võistlustööd saadetud ning jaanuari alguses saame teada tulemused. Võistlus jätkub veel Creatloni III etapi ülesannetega.

Aga tahaks tänada kõiki, kes kaasa lõid ja oma panuse andsid. Eriti Signe Rõngast, Kristi Möldrit abikaasaga, Helve Matsalu, Kristi Kivisaart, Ille Aaspalu ja Kati Vahermetsa.