ARE KOOLIS TOIMUS MAAILMANÄDAL

Are Koolis korraldasid õp. Leelo Lusik ja Marju Sepp jaanuarikuu lõpetamiseks juba traditsiooniks kujunenud maailmanädala. Sel aastal keskendusime palmiõli tootmise erinevatele külgedele,  kakao kasvatamise loole, suuremad said aimu rahvusvahelisest taimetervise aastast ning kunagi ei saa me ümber globaalsetest keskkonnaprobleemidest.

Kõikides klassides toimusid erinevad loengud, töötoad, vaatasime filme, lahendasime ristsõnu, võtmemõistatusi jne. Koolis oli üleval kaks näitust „Kakao lugu“ ja „Palmiõli lugu.“ Lapsed osalesid ülekoolilisel keskkonnaplakatite võistlusel, mille osavõtt oli muljetavaldav – 123 õpilasest osales plakatikonkursil 111. Parimad valiti välja žürii poolt, lemmikud valis õpilasomavalitsus ja ka facebookis sai kogukond meeldivamate kunstiteoste poolt hääletada. Triinu Võsumetsa ja Ott Alamaa tööd said auhinna kõigis kolmes kategoorias. Zürii lemmikud olid veel lisaks Anni Alamaa, Lili-Marleen Ojamets, Märt Talimaa, Henri Steinberg, Delisa Ao, Angeelika Laretei, Jane Liis Kõnnussaar, Isabel Kakko, Annika Nairis, Angeelika Urban, Pille-Riin Peks ja Sofi-Riin Reisner. Õpilasomavalitsuse lemmikute hulka kuulusid lisaks Sofi-Riinile veel Jaanika Kallaste. Facebooki hääletuse parimad olid Jaanika Kallaste, Helyana Kakko ja Heinar Resev.

Alates kolmandast klassist selgitasime välja iga klassi parima ristsõnalahendaja. Nendeks olid Miko Käämer, Karoliina Meil, Brigita Kikkas, Mia-Liis Ristal, Sofi-Riin Reisner, Rasmus Roots ja Ketlin Valt.

Taimetervise aasta loengu kohta tegid 7.-9.kl. võtmemõistatust. Parimad olid Rasmus Aassalu, Cameron Alev, Sofi-Riin Reisner, Aureelika Laretei ja Triinu Võsumets.

Nagu varasematel maailmanädalatel, siis ka sel aastal toimus degustatsioon. Varasematel aastatel oleme proovinud erinevaid puuvilju, pähkleid, leibu, õppinud erinevaid pastasorte, siis sel aastal maitsesime erinevaid kakaosisaldusega tooteid. Lauale olid pandud Bitter87%, Bitter56%, tume küpsetusšokolaad, piimašokolaad Anneke, Kamašokolaad, valge šokolaad mustikatega, valge küpsetusšokolaad, Nusica ja Nutella. Selgitasime välja Are Kooli õpilaste lemmiku. Selleks sai valge šokolaad mustikatega, teiseks jäi valge küpsetušokolaad ja kolmandale kohale Nutella. Õpetajate maitse-eelistused olid veidi erinevad. Lemmikuks sai Bitter 56%, teist ja kolmandat kohta jagasid kamašokolaad ja valge šokolaad mustikatega.

Aitäh, MTÜ Mondo, kes toetas meie šokolaadiostu, laenutas näituseid ja jagas temaatilisi filme. Loodame, et õpilased oskavad poes teadlikult tooteid valida, neid säästlikult tarbida ja ehk jõuab koolis õpitu ka teiste pereliikmeteni.

Degusteerimine
Ristsõnade lahendamine