Are Kooli tulemused kodanikupäeva e- viktoriinis 2020

Kodanikupäeva internetipõhist viktoriini korraldab Integratsiooni Sihtasutus alates 2003. aastast ehk tänavu 18. korda. Viktoriini korraldamist toetab Kultuuriministeerium.

Kodanikupäeva tähistatakse 26. novembril alates 1998. aastast. Selle eesmärk on aidata kaasa ühiskonnas kodanikustaatuse teadvustamisele ning kodanikuõigustes ja -kohustustest teadlikkuse kasvule. 26. novembril 1918 andis Maanõukogu välja määruse Eesti kodakondsuse kohta, millega loodi esmakordselt juriidilises tähenduses mõiste „Eesti kodanik“.

Meie kooli distantsõppenädalal osales e-viktoriinis 6.- 9.klass. Viktoriini küsimused  keskendusid  huvitavatele faktidele, sündmustele ja elule Eestis.

Kokku oli    50 küsimust, mille vastamiseks oli aega  60 minutit. Maksimaalselt oli võimalik saada 54 punkti. Küsimustele vastates ei olnud võimalik liikuda tagasi varem vastatud küsimuste juurde ega juba antud vastuseid parandada.

Meie kooli tulemused

I  koht   Renate 9.kl  (ka 9.kl parim tulemus)  –  51 punkti