Are Kooli esimesed olümpiamängud

Kolmapäevast reedeni toimusid Are kooli ajaloo esimesed olümpiamängud.

Kõik oli „nagu päris“. Klassid olid vaeva näinud ja omale ühtse vormi leidnud – enamikul ühte värvi särgid, millele siis vastavalt fantaasiale oli kujundus tehtud. Aga leidus ka peapaelu, mütse, rätte ja põlvikuid. Igatahes oli terve ürituse aja oma klassikaaslasi väga hea leida. Ka olid kõikidel klassidel olemas plakatid.

Üritus algas kolmapäeva hommikul rongkäiguga, seejärel toimus rivistus. Olümpialipu tõi sisse Are Kooli kõige kõvem judokas, Joonas Lauri, kes maadleb medalikonkurentsis oma vanusegrupis vabariigi tasemel. Olümpiatuld anti õpilaste seas edasi käest-kätte, katsuda said kõikide klasside tublimad sportlased ja tule süütas Kaur-Rasmus Usberg, kelle käes on maakondlik hõbemedal poiste lauatennises.

Ja siis läks lahti … Kõikidel päevadel oli hommikul kergejõustik ja pärastlõunal pallimäng.

Esimesel päeval tegid kergejõustikku 7.-9. klass. Parima medalisaagi kogus poistest Jauram Reisner ja tüdrukutest Keidi Merilaht. Pärastlõunal mängisid 1.-3. klass rahvastepalli, kus parimaks osutus 3. klass.

Teise päeva avas hommikuvõimlemise ja soojendusega spordifilosoof ja liikumise „Elujooks“ algataja Kristjan Puusild. Kergejõustikku asusid tegema 4.-6. klassi õpilased. Poiste arvestuses parim medalisaak oli Endri Hansaril ja tüdrukutest Triinu Võsumetsal. Pärastlõunal mängisid 7.-9. klass võrkpalli ja võidukas oli 8. klass.

Kolmandal päeval tegid kergejõustikku 1.-3. klassi lapsed. Füüsiliselt kõige paremas vormis oli poistest Reijo Türnpuu. Tüdrukute medalid jagunesid väga erinevalt, kaks korda käis pjedestaalil Pille-Riin Peks. Kõige viimaseks alaks jäi jalgpall 4.-6. klasside vahel, kus ennast parimana näitas 6. klass.

Lõpurongkäigu ajaks oli väljakule jäänud kaheksa klassi, üheksas oli juba lahkunud tutipeo radadele. Ovatsioonidega tervitati maskotti – öökulli, kes olümpiamängude päevadeks oli raamatukaante vahelt välja roninud lapsi ergutama. Lõpukõne pidas direktor ning nautida sai veel algklasside Lotte-tantsu.

Aitäh idee autorile ja mängude korraldajale peakohtunik Tiia Puusillale ning kõikidele osalejatele. Oli kolm väga sportlikku koolipäeva.

Pärnu Postimehe artiklit ja pildigaleriid meie kooli olümpiamängudest saab uurida SIIT.

Õpetaja Leelo Lusik