Ajaloomuuseumi rändnäitus Are Koolis

Eesti riigi sünnipäevakuul on koolis Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva raames valminud rändnäitus „Vabariigi ootuses. Eestimaa rahvuskubermangu loomine 1917. aastal“.

Mõte iseolemisest on Eestis ikka ja jälle päevakorral olnud. Eesti Vabariik 100 ja Eesti Ajaloomuuseumi näitus kõneleb 1917. aastal Venemaal toimunud murrangulistest sündmustest, mis muutsid pea kõigi eestlaste elu.
Märtsis 1917 puhkes impeeriumi pealinnas Petrogradis revolutsioon, mis kukutas võimult tsaariperekonna. Kuu aega hiljem olid eestlased saavutanud Venemaa uue valitsuse heakskiidu autonoomse Eestimaa rahvuskubermangu loomiseks. Sama aasta sügisel hakkasid eestlased avalikult rääkima Eesti iseseisvumisest. 1917. aasta jooksul veeresid Eestist üle kaks revolutsiooni, loodi kohalik omavalitsus ja rahvusväeosad ning püüti paika panna Eesti piirid.

18.-20.veebruaril toimus 4.-9. klassi õpilastele näitusepõhine veebiviktoriin, kus selgitati välja klasside parimad ajalootundjad:

III kooliastme parimad
I koht Renate 7. kl 68%