Vene keele päev viis Tammsaare ja Are kooli õpilased kokku

Tammsaare kooli õpilased tõid Are kooli külakostiks lavastuse "Lõvi Leo õpetab liiklust".

11. veebruaril olid Are Koolis külalisteks Pärnu Tammsaare kooli 3. klassi, keelekümblusklassi õpilased. See oli kahe kooli üheksas kohtumine ja see näitab, et mitmeaastasest koostööst on kujunenud traditsioon.

Möödunud sügisel oli kokkusaamine Ares lausa ööbimisega, kus tuli ise ka õppeköögis toiduvalmistamist proovida. Kartuli- ja porgandikoorimine oli kõigile paras katsumus. Eluline ja oluline oskus, mis tänapäeval on elevust tekitav.

Are õpilased on Tammsaare Kooli eesti keele päevadel osalenud ja eesti rahvakombeid tutvustanud. Kohtumised on alati südamlikud.

Seekord üllatasid Tammsaare Kooli õpilased meid näidendiga “Lõvi Leo õpetab liiklust”. Are koolipere jälgis etendust hiirvaikselt. Meie sõbrad on õpetaja Luule Kustassoo juhendamisel agaralt eesti keelt õppinud. Nad soovivad selle väga hästi omandada, kuigi paljude kodune keel ja emakeel on vene keel.
Seekordse kokkusaamise lõpetasid Are Kooli õpilased, kes esitasid õpetaja Urve Hallikma juhendamisel õpitud vene keelseid luuletusi ja laule.
Püüame oma sõpru keeleõpingutes aidata ja kohtume nendega Tammsaare Koolis juba 15. märtsil eesti keele päeval.
Artikli kirjutas õpetaja Ülle Tiimus
Pilte üritusest näed siit (Parool VK16)

Loe lisaks ka Pärnu Postimehe digilehest.