Sindis tähistati Eesti lipu aastapäeva

Käesoleval aastal otsustas Eesti lipu seltsi Sindi osakond tähistada ühiselt oma koostööpartneritega Eesti lipu

sünnipäeva erandlikult 5. juunil. Eesti lipu 133. aastapäeva tähistati ühiselt liituvate valdadega.
Lipurivistus Sindi raekoja juures algas hommikul kell 10, kus kohaletulnuid tervitas päevakohaste puhkpillilugudega Pärnu Noorte Puhkpilliorkester Rein Vendla juhatamisel. Sinimustvalgete kandelippudega olid rivistunud Sindi gümnaasiumi, Are, Sauga ja Tori valla koolide õpilased ning neis omavalitsustes tegutsevad Kaitseliidu noorteorganisatsioonide kodutütred ja noorkotkad. Samuti olid esindatud ka Sindi lasteaia rühmad väikeste sinimustvalgete lippudega.
Pidupäeva tervitussõnad ütles linnapea Rein Ariko ja Pärnu maavanem Kalev Kaljuste.
Ühisele traditsioonilisele rongkäigule Sindi Gümnaasiumi õule kutsus kõiki Sindi gümnaasiumi õpilane Antti Riiet.
Lipu päeva pidulik kontsert-aktus toimus gümnaasiumi aulas, kus meenutati saja aasta taguseid sündmusi, eestlaste poliitilist meeleavaldust Peterburis, kus taotleti sinimustvalgete lippude all Eestile autonoomiat.
Sõnavõttudele järgnes kontsertkava, mille järel tänati kõiki Eesti lipu päeva tähistamise korraldamisse panustanud inimesi. Pidupäeva kontsert lõppes muusik Kait Tamra isamaaliste laulude kavaga.
Lipu päeva tähistamine sai teoks Eesti lipu seltsi eestvedamisel, koostöös lipu seltsi Sindi osakonna, Sindi gümnaasiumi, Sindi linnavalitsuse, Sindi muusikakooli, Sindi lasteaia, Sindi seltsimaja, Tori põhikooli, Sauga põhikooli, Are Kooli, AS Pajo trükikoja, TreRaadio, Lipuvabrik OÜ, Kaitseliidu Pärnumaa maleva ja riigikoguga.

Are Kooli esindasid meie noorkotkad ja kodutütred. Vaadake lisaks Sindi linna pildigaleriid ja Pärnu Postimehe pilte.