Seemnete ja pähklite nädal Are Koolis

Are Koolis toimus juba kolmandat aastat järjest traditsiooniline maailmanädal. Esimesel aastal saime tuttavaks nii sõnas pildis kui ka maitsemeelte kaudu erinevate puuviljadega. Eelmisel aastal oli maailma leibade teemaline nädal. Sel aastal tegelesime põhiliselt pähklitega ja natuke võõramate seemnetega, mida poelettidelt leida võib.

Maailmaviljade nädal 2018

Nädala algas kooliperele tunnikesega saalis, kus oli 5.-7. klasside julgemate esinejate ettekanne erinevatest pähklitest ja pähklitaolistest seemnetest üle maailma. Saime teada millised nad välja näevad, kus ja kuidas kasvavad, kuidas neid koristatakse ning millistes toitudes kasutatakse.  Esitlus lõppes degusteerimisega. Maitsta saime india pähkleid, maapähkleid, kreeka pähkleid, pekanipähkleid, seedermänniseemneid, pistaatsiapähkleid, sarapuupähkleid, maisiteri, seesamiseemneid, mandleid ja päevalilleseemneid. Katsumiseks olid veel maisitõlvikud ja kookospähklid. Meie kooli laste lemmikud paistsid olevat pistaatsiapähklid, sest nende peale läksid laste silmad kõige rohkem põlema.

Viimastes tundides olid seitsmendikele ja kaheksandikele kakao- ja šokolaaditeemaline töötuba “Maailma noored”. Järgmistel päevadel vaatasime filmi “Kohvitootmise telgitagused” Simon Reeve´i silmade läbi  Tüdrukud kuulasid kosmeetik Kati Pärna loengut Shea-või kasulikkusest ning said omale Tradehouse ja Academie ilutoodete pakikese. Terve nädala olid üleval esitlus maailmapähklitest, näitused kakao tootmise lugu ja Shea-või lugu. Kahe viimase koolijõudmise eest täname MTÜ Mondo´t, kes meie koolile neid laenutas. Näituste põhjal toitmusid mitmed võistlused ja teadmiste kontrollid. Algklassid täitsid töölehti, suuremad ristõnu ja nutitöid. Kooli parimaid teadmisi näitas kaheksandik Kendro Allsaar, kes sai vastamisprotsendiks 91. Teiste klasside parimad olid 9.kl. Jan Erik Arenberg, 7.kl. Markus Steinberg, 6.kl. Rasmus Roots, 5.kl. Sofi-Riin Reisner, 4.kl. Mirtel Niine, 3.kl. Karola Saare, 2.kl. Kairon Hütt ja 1. kl. said võrdselt palju punkte Kerli Lepparu ja Kusti Kuusik.

Kuni neljapäevani said õpilased esitada fantaasiatööd seemnetest ja pähklitest, mida on võimalik vaadata õpetaja Marju loodud näituselt. Selgitati välja žürii 12 lemmikumat tööd ja jagati auhindu, parimad olid Helyana Kakko, Bairon Kremer, Kerli Lepparu, Ketter Merilaht, Cristopher Reander Peeterson,  Kairon Hütt, Ander Laur, Jennifer Lossmann, Liisa Ivanova, Arti Tugedam, Joonas Lauri, Rauno Luur. Ära märgitud said veel järgmiste laste tööd – Karin Kremer, Annika Nairis, Ingela Uussalu, Liis Aaspalu, Markus Steinberg, Triin Taggel, Isabel Murru, Sandra Hansen, Ott Alamaa, Robin Kuus, Liisa-Marie Kangor, Henri Steinberg, Karola Saare ja Viktoria Reimann.

Täname MTÜ Mondot, kes Are Kooli kõigil kolmel Maailmanädalal toetanud on. Oli päris õpetlik, fantaasialennukas ja kõhtutäitev nädal. Aitäh kõigile osalejatele!

Kõiki pilte on võimalik vaadata SELLELT LEHELT.

Õpetaja Leelo