Raamatu-uudised

JAAN  RANNAP  85Image result for jaan rannap

Juttu kirjanik Jaan Rannapist alustas Mallegi sõnadega: „Et kõik ausalt ära rääkida…“, nagu algavad kõik tema tuntud tegelase Agu Sihvka lood. Igatahes saime teada, et J. Rannapi „enda lugu“ algas õpetajatest vanemate tõttu ühe Viljandimaa  koolimaja koridorides ja raamatukogus; et kirjanik oli esialgu hoopis lootustandev kergejõustiklane; et raamatuid on tema sulest ilmunud juba 54 aasta jooksul; et Rannapi lemmikteemad on loodus, sport ja poiste vigurid. Kuigi meie kooli õpetajate lapsepõlve üks lemmikraamatuid oli kindlasti „Agu Sihvka annab aru“, siis meenus lastelegi vähemalt tuletõrjekoer Nublu, kellega algkoolis tutvust tehtud.

Lugudega väärika juubilari elust ja loomingust sisustas 19. oktoobril 5., 6. ja 7. klassi kirjandustunni raamatukogujuhataja Malle. Oleme talle väga tänulikud sisuka tunni eest ja loodame, et lapsed leiavad taas tee nende põnevate, kaastundlike ja humoorikate raamatuteni!

NOORSOOKIRJANDUSE  UUDISED

Alati on oodatud Malle Pajo uute noorteraamatute esitlused. 19. oktoobril said 8. ja 9. klassi õpilased ülevaate 2016. aastal ilmunud noorsookirjandusest. Ja kuigi ülevaatest selgus, et praegu ilmub eeskätt süngevõitu probleemseid lugusid noorte elust (vähe on huumorit ja kerget meelelahutust), arvasid õpilased ise, et probleemid ongi see, mida nad raamatutest otsivad. Õpetajal oli tore avastada, et mitmed uudisteosed olid juba tüdrukutel läbi loetud. Veidi kurvaks teeb, et eeskätt poistele mõeldud noortekaid on napivõitu. Igatahes on tänu Mallele õpilastel palju lihtsam oma lugemisvalikuid teha, sest kirjandust ilmub ikka väga palju.

Aitäh Mallele ja loodame taaskohtuda järgmisel sügisel!

Mirjam Liik