Õpetajate päev

2. oktoobril tähistatati Are Koolis õpetajate päeva. Õpetajate päeval andsid direktor ja õpetajad traditsiooniliselt võimu üle 9. klassi õpilastele. Sel aastal olid õpetajateks Sirli, Elisabeth, Angela, Rebecca, Mia-Mari, Mariann, Kevin ja Silver.

Lisaks kehastusid nii mõnedki 8. klassi õpilased lasteaiaõpetajateks ning läksid tööle Suigu lasteaeda.

Esimeseks tunniks kogunes terve kool saali.

Sel aastal tegi üheksanda klassi statistikaamet õpetajate kohta uuringut. Järgnevalt lühikokkuvõte:
Koolis lokkab sooline ebavõrdsus – 23 töötajast on mehi ainult 4%, 96% on naised. Õpetaja keskmise vanuse saab, kui keskmise õpilase vanus korrutada kolmega. Tulemus – väga noored õpetajad.
Lemmikvärv – trikoloorist (lipuvärvidest) roosa ja punaseni. Lemmiklill – lillede kuningannast roosist meie rahvuslille rukkililleni.
Lemmiktegevus – 100% armastab logeleda. Selle alaliigid on magamine, lugemine, autosõit, maiustamine, lobisemine, reisimine, umbrohuga võitlemine, näputöö.
Õppeained, mis meeldisid kooliajal: käsitöö, muusika, eesti keel ja kirjandus, geograafia, bioloogia, ajalugu, kehaline kasvatus, inglise ja saksa keel.
Hobideks on rahvatants, küpsetamine, rulluisutamine, lastelastega värviraamatute värvimine, reisimine.
Millest õpetaja unistab? suvest, päikesest, merest, matkamisest, lapselastest, tõelisest talvest, lumememmest, kes kunagi ära ei sula. Unistada tuleb suurelt, sest unistustel on kalduvus täide minna ja äkki muutub konn ka printsiks.
Imerohuks õpetajatele kingiti rosinad nimega “Sultan”, mida tarvitada paha tuju, magusaisu ja energiapuuduse korral. Arstiga ei pea konsulteerima. Näidustuse korral võtta 1, sest igas päevas peab ju üks “rosin” olema.
Peale aktust läksid õpetajad koogile ja kohvile ning siis tutvuma vihmametsa ja eksootiliste loomadega Pernova Hariduskeskusesse. Õpilastel jätkus koolipäev 3 ainetunniga.