Õpetaja Urve sai Are valla aukirja

24. veebruaril, Eesti iseseisvuspäeva kontsertaktusel jagati Are valla aukirju ning nimetati Are valla aukodanikud ja Aasta tegijad. Are koolil on põhjust uhkust tunda, sest 5 aukirjaga tunnustati meie kooli õpetajaid ja töötajaid.

Urve Hallikma – tänuväärse ja armastusega tehtud töö eest Are Kooli õpetajana

Urve on Tõeline Õpetaja: tasakaalukas, särav, endast kõike andev, väga hea huumorimeelega.

Urve on Are Kooli õpetajana loonud toimiva metoodika vene keele õpetamiseks. Vilistlased meenutavad, et õpetaja nimetas Google Translate’i õpilaste „sõbraks“, sai alati aru, kui töös oli kasutatud „sõpra“ ja kuna vahelejäämise oht oli suur, siis seda eriti ei kasutatud. Vilistlased meenutavad veel, et õpetajale meeldis ikka öelda, et te ajate mu hauda, aga pärjad olgu ilusad. Kooli lõpetanute sõnul tundus, et õppida oli palju, aga gümnaasiumis käies tahaks praegustele Are koolis õppijatele öelda, et küll on hiljem lihtne ja hoidke õpetaja Urve koostatud õpimappi, see on üks oluline Are kooli TRADEMARK. Selle mapiga võib hea ärivaistu korral gümnaasiumis isegi rikkaks saada.

Urvel on kaks nägu, kas range ja korralekutsuva pilguga või säravate silmade ja rõkkava naerusuuga, mis täidab kogu ümbruse. Tavalist, keskmist või enam-vähem Urvet ei ole olemas.

Tundub nagu Urve eriala – vene keel – oleks talle nii töö kui ka hobi, mille juurde kuuluvad kindlasti vene kultuuri austamine ja tundmine, venekeelsed repliigid, samovarid ja matrjoškad, naljad ja anekdoodid. Mõnusa huumoriga vürtsitatud särtsakate repliikidega suudab Urve väljendada nii rahulolu kui ka rahulolematust – ole ainult mees ja saa aru.

Urve on suurepärane klassijuhataja, kes enda õpilaste hea käekäigu eest seisab, neid kaitseb ja suunab. Ta on õpilaste jaoks lugupeetud õpetaja, keda nähes noortel selg justkui iseenesest sirgu läheb. Urvel on meeles kõik õpilased, kes koolis kunagi käinud, samuti lastevanemad, ta on Are Kooli õpilasraamatu elav kehastus.

Tundub, et väljendid „Karm, aga õiglane“ ja „Raske õppustel, kerge lahingus“ on välja mõeldud just Urve järgi.

Urve on nagu aastavahetuse vene estraad, millest keegi kunagi ei väsi: kaunis, elegantne, glamuurne, maitsekas, helisev, meeldejääv. Ehkki tahaks temaga kaasa „ümiseda“, siis enamikule meist jääb see helistik kättesaamatuks.

Urve nõudmised endale õpetajana on kordades suuremad, kui 100 %, samasugust suhtumist eeldab ta ka õpilastelt ja kolleegidelt. Are Kool on oma vene keele õpetaja üle väga uhke!