Mineviku pärand 3. klassis

III klass tegeleb loodusõpetuses teemaga “Mineviku pärand”. Laste soovil võtsime eesk14625331_1272117236166894_2118804843_nuju 5. klassist ning tõime kooli kaasa vanaaegseid esemeid ja koostasime sellekohase ajatelje. Leidisme, et meie klassi õpilastel on väga auväärseid rariteete raamatute hulgas: Mirtelil oli kaasas lauluraamat 1901. aastast ja Emmeliine Evelinil venekeelne geograafiaõpik aastast 1906. Sandral jõepõhjast leitud poolik sõrmus, Pille-Riinil, Hedrika Eretil ja Lisetil olid kaasas fotod vanavanemate nooruspõlvest ning Lisetil lisaks veel ema koolitunnistused. Maria oli kaasa toonud toreda ristpistes tikitud padja, mis olevat vana-vanaema käsitöö. Mia-Liis võttis kaasa oma esimese ID-kaardi. Veel oli leide kaasaegsemast teaduskirjanudest, ehteid ning ilusaid ja põnevaid emotsioone.  Oli väga põnev hommikupoolik III klassis vanu esemeid silmitsedes ja kuulates mälestusi, kuidas need asju kodudes hoitakse ja väärtustatakse.

Õpetaja Aive