Merekultuuriaasta emakeelepäev

Emakeelepäeva kava oli tänu merekultuuriaastale pikk.Merekultuuriaasta emakeelepäev1

Koolimajas olid üleval mereteemalised näitused:
7. klassi postrid KUULSATEST MAADEAVASTAJATEST, 5. klassi postrid KUULSATEST EESTIMAALT PÄRIT MERESÕITJATEST ning MEREPILDID, mis on valminud kunstitundides.

Külalistunni viis läbi Pärnu vabatahtliku merepäästekomando ülem NORMAN TALSON (3.tunni ajal V – IX klassi ja 4. tunni ajal I – IV klassi õpilastele).

Emakeeleteemalised võistlused:

1.-4. klass võistlesid ILUKIRJAS. Õpilased kirjutasid ümber merega seotud luuletuse ja illustreerisid selle sobivalt.
Tublimad olid 1. klassis: I Liisa Ivanova; II Annika Nairis; III Helyana Kakko.

2. klassis: I Mirtel Niine; II Pille-Riin Peks; III Mia-Liis Ristal.

3. klassis: I Evely-Angela Paap; II Laura Lillemägi; III Sofi-Riin Reisner.

4. klassis: I Katariina Jõemetsa; II Rasmus Roots; III Mirko Niine.

Eesti keele tundide ajal selgitati välja kooli PARIMAD KEELETUNDJAD (ülesanded olid samuti mereteemalised).
Parimateks osutusid 2. klassis: I Mia- Liis Ristal; II Mirtel Niine; III Sandra Hansen.

3. klassis: I Sofi-Riin Reisner; II Meribel Erm; III Laura Lillemägi.

4. klassis: I Rasmus Roots; II Angeelika Algpeus; III Renate Türnpuu.

5. klassis: I Markus Steinberg; II Triinu Võsumets; III Heinar Resev.

6. klassis: I Liis Aaspalu; II Kendro Allsaar; III Henri Markus Lippmaa.

7. klassis: I Carmen Annusver; II Laura-Ly Uussaar; III Sandra Lõpp.

8. klassis: I Kendra-Lisandra Luik; II Reemo Jürgens; III Lisette Pent.

9. klassis: I Mariann Hantson; II Silver Teearu; III Rebecca Türnpuu.

5. klassis toimus individuaalne VIKTORIIN EESTI KULTUURILOOST, teistest rohkem teadsid: I Triinu Võsumets, II Rauno Luur ja III Endri Hansar. Sarnase viktoriini tegi läbi ka 8. klass, kes võistlesid gruppidena kooli võistkondade põhjal.

Iga klassi kolm parimat tõid võistlustes (ilukiri, keeletundmine, viktoriin) oma võistkonnale punkte. Nende põhjal said punktid tabelisse vaid kolm parimat võistkonda ning selgus EMAKEELEPÄEVA võistkondlik järjestus:
I Mömmibeebid
II Küünal
III Bläk

Õpetaja Marju Sepp