Meie Nublul külas, meil Piima-Tiina külas

http://images16.fotki.com/v378/photos/9/1705169/13952773/image7-vi.jpgReedene koolipäev pakkus nii mõndagi põnevat 1.-4. klassi õpilastele. Pärast esimest tundi sõitsid 2. ja 3. klass külla Pärnu-Jaagupi päästekomandole, et osaleda õppeprogrammis “Tean tulest”.  Õpilased tuletasid meelde olukordi kust võivad koduses majapidamises tuleõnnetused alguse saada ja kuidas sellises olukorras õigesti käituda. Tutvuti päästeauto ja selle varustusega ning maiustati “Nublu” kommidega. Mälestuseks tänasest komandokülastusest sai iga laps kaasa punase joonlaua.
Kooli naastes, jätkasime koolitunde juba õpetaja Leelo klassis, kuhu kogunesid kõik 1.-4. klassi õpilased. Õpetaja laua taga, aga seisis hoopiski punapäine Tiina, kes oli meile külla sõitnud Järvamaalt, Imaverest, kus asub Eesti Piimandusmuuseum. Piima-Tiina (nii ta end palus nimetada) oli kaasa toonud vanaaegseid piimapudeleid ja -purke, ühe kasuliku töövihiku igale lapsele, vanaaegse võimasina ning päris moodsa masina, millega sai teha rinnamärke. Tiina ladus jutt muuseumi ajaloost ning tegemistest vormis lastele huvitava ettekujutuse Eesti piimandusajaloost ning muuseumi elust-olust. Lapsed said ise endale kujundada meelepärased rinnamärgid ja kui juba võimasin laual, siis tuli sellele ka koor sisse valada ning vändaga hoogu anda, et päev lõpetada omavalmistatud võiga. Leivale sai määritud päris paks kiht koduvõid ning maitsev võileib saatiski õpilased koduteele kevadist nädalavahetust nautima. Suur tänu Tiinale, kes meile Piimandusmuuseumi koju kätte tõi.

Rohkem pilte saab näha SIIT (parool – Nublu)

Pilti tegi ja kirjutas õpetaja Aive.