Maailmanädal “Maailma leivad” Are Koolis

Sel õppeaastal toimus maailmanädal 20.-23. veebruaril nimetuse all MAAILMA LEIVAD. Selle aja jooksul  toimus rida üritusi.

Kuu alguses kuulutati välja kaks konkurssi, esiteks fotokonkurss ,,Minu võileib” (võistlustöid saab vaadata SIIT)  ja teiseks leivatoitude retseptide võistlus (vaata osalenud retsepte SIIT).

Konkursi tulemused:

Minu võileib

I Sandra III kl

II Markus VI kl

III Mirtel III kl

Tublid olid veel : Henry Markus 7.kl, Rauno 6.kl, Keidi 9.kl, Mia Liis 3.kl, Renno 8.kl, Helyana 2.kl, Eliise 6.kl, Emmeliine Evelin 3.kl, Henry 5.kl, Laura Lisete 6.kl, Mirko 5.kl, Kerttu 8.kl, Ketter 2.kl, Jan Erik 8.kl (huumoripreemia).

Leivatoitude retseptid

I Ingela ja Liis VII kl

II Arti VII kl

III Laura-Lisete VI kl

Tublid olid veel: Annika 2.kl, Rauno 6.kl, Aike 6.kl, Triinu 6.kl, Kaisa 6.kl Eliise 6.kl, Markus 6.kl ja Jaanika 5.kl.

Terve nädala jooksul sai stendi abil tutvuda erinevate maailma leibadega.

Esmaspäeval, 20. veebruaril 4. tunni ajal oli kutsutud kogu koolipere saali, kus 9. klassi õpilased tutvustasid maailma erinevaid leibu, mida pärast esitlust oli võimalik ka tänu Mondo toetusele kõigil maitsta. Nende vahvat esitlust saab vaadata SIIT.

Teisipäeval sõitis 4. klass Kurgja talumuuseumisse, kus tutvuti eestlaste toidulauaga.

Kõigi nende päevade jooksul vaadati klassides tundides toidu- ja leivateemalisi filme, arutati leiva tähtsuse,  loodusest sõltuva toidulaua ning nälja üle.

Neljapäeval oli klassidevaheline viktoriin, kus võistkonnad lahendasid kuues punktis erinevaid leivateemalisi ülesandeid.

4.-6. klassi võistkonnad jäid esikohta jagama – kõigil 12 punkti.

7.-9. klassi arvestuses võitis 9. klass, kes kogus 18 punkti,  teiseks jäi 8. klass – 9,5 punktiga ja kolmandaks 7. klass – 8,5 punktiga.

Ka kooli kokk võttis üritusest osa. Nendel päevadel oli menüüs eri rahvaste toidud: esmaspäeval Itaalia, teisipäeval Islandi, komapäeval Soome ja neljapäeval Läti rahvaste toidud.

Neljapäeval, peale vabariigi sünnipäeva aktust autasustati parimaid osalejaid ja konkursi võitjaid tänukirjade ning vastavalt kuldse, hõbedase või pronksikarva linnuga.

Ehk saime jälle veidi targemaks!

Õpetaja Marju