Küünlaümbrised ja patareid jahitud

Eesti ühes suurimas keskkonnakampaanias “Küünlaümbriste jaht” ning esmakordselt toimunud „Patareijahil“ osalesid ka Are Kooli keskkonnateadlikud õpilased. I, II, III, IV ja VI klass kogusid nii küünlaümbriseid kui ka patareisid 1. oktoobrist 2016 kuni 31. jaanuarini 2017. V ja IX klass võtsid ette ühe tõelise jahi patareidele.  IX klassis  kanti neid kokku 18 189! Ka ülejäänud klassid olid väga tublid patareikütid, kuid kui  lõpptulemused summeerida, siis ikka jääksime üheksandike saagile alla.

Tublimad küünlaümbriste jahtijad olid:

I klassist Kairon Hütt, II klassist Ketter Merilaht, III klassist Mia-Liis Ristal, IV klassist Lisette Ojas, VI klassist Markus Steinberg.

Patareide tublimad kogujad olid I klassis Liisa-Marie Kangor, II klassis Karola Saare, III klassis Mirtel Niine, IV klassis Ott Alamaa, V klassis Mirko Niine, VI klassis Markus Steinberg ja IX klassis Keidi Merilaht.

Koolist viidi ära Kuusakoskile  15 265 tükki (22 kg) küünlaümbriseid ja 33 476 patareid  on ootamas MTÜ Elektroonikaromu külaskäiku.

Selleks aastaks on küll ametlik kogumisperiood joone alla saanud, kuid oleme ikka loodussäästlikud ning hakkame kodudes juba järgmise aasta kampaaniaks  valmistuma: ÄRA VISKA ALUMIINIMUMIST KÜÜNLAÜMBRISEID EGA PATAREISID PRÜGIKASTI!