Külaskäik Lehtimäe sõpruskooli

Pühapäeva, 1. märtsi hommikul hakkas Soome, Lehtimäele, liikuma meie (võibolla viimane) õpilasgrupp koosseisus Kendra-Lisandra Luik, Lisette Pent, Laura Lii Adler (7. klassist), Elisabeth Pahk, Kevin Kivikas (8. klassist) ning Ott-Joosep Lusik, Egert Siigur, Daniel Jeršov, Kelli Reinsalu ja Kaia-Liis Peks (9. klassist). Saatjateks Marge Mölder ja Tiia Puusild.

Järgnevatel päevadel käidi koos sõpradega Lehtimäe koolis tundides, üksteisel külas, Vimpeli suusamäel ja Duudsonite Activity Parkis. Valmistati pitsat, ööbiti koolis, osteldi, tantsiti, joonistati, lauldi… Ühesõnaga – tegevust oli kõvasti ja igav ei hakanud kellelgi. Nii mõnedki õpilased tundsid üksteist juba varem, nii et sõprussidemed tugevnesid veelgi.

Reisi keskel ühines grupiga ka vallavanem Lauri Luur. Kuna sügisest jätkab Lehtimäki kool tõenäoliselt kuueklassilisena, siis vallavanem käis uurimas edasise koostöö jätkumise võimalusi Lehtimäki kooliga.

Koju jõudsid reisisellid taas reede, 6. märtsi õhtul.

Laste arvamused reisist:

• Selle aasta muljed olid väga lahedad. Reis oli super, lapsed olid lahedad, isegi õpetajad olid lahedad. Üldiselt oli super seltskond.
  • Leidsime endale uusi sõpru ja kohtusime vanadega. Pered võtsid meid väga lahkelt vastu.
  • Kõige rohkem meeldis mäesuusatamine, disko ja Duutsonite park.
  • Tore, et õppisin slaalomit sõitma. Tahaks veel!
  • Öö koolis oli lahe!
  • Õppisin natukene soome keelt või vähemalt sellest natukene aru saama. Praktiseerisin inglise keelt.
  • Plaksupeitus õhtul hangede vahel ja tünnisaun olid vahvad!
  • Kõik meeldis!
  • Tahaks sõpru veel näha!

Ka saatvad õpetajad olid õnnelikud: “Kohtusime vanade sõpradega ja saime uusi juurde. Aitäh sõpruskoolile toreda vastuvõtu eest! Aitäh reisikaaslastele, kes tegid sõidu eriti meeldivaks!”

Ootame ära, mis saab Lehtimäki vägikaikavedamisest Alajärvi vallaga ja loodame, et õpilasvahetus saab mingis vormis jätkuda.

Direktor Tiia Puusilla tehtud pildid on siin (Parool: Lehtimaki15).