Judotrenn kutsub sportima!

13. oktoobril oli meie koolipere I-IV klass oodatud huvikeskusesse treener Asko Looga judotundi. Temaga kaasas olid veel Pärnu judokatest osavaimad – Juuli, Tuule ja Silver. Rõõm oli tõdeda, et Are Kooli vilistlane Silver Teearu, kes õpib sellest sügisest juba Pärnu Koidula Gümnaasiumis, jätkab oma treeninguid Asko juures. Silver alustas judoga 6 aastat tagasi ja on jõudnud treeneri sõnul päris kõrgele tasemele. Tema auhinnariiulit on kaunistamas 15 medalit erinevatelt matšidelt, sealhulgas ka vabariiklikelt võistlustelt.
Kõikidel Are Kooli algklasside õpilastel oli võimalus näidistunnis osaleda ning kuulata treeneri-poolseid selgitusi judost kui idamaade võitluskunstist. Saime teada, et ka õiget kukkumist saab harjutada – nii ei saa haiget ega murra luid. Silver demonstreeris hüppelt kukkumist mitmest lamavast trennikaaslasest üle hüpates. Silver, Juula ja Tuuli näitasid erinevaid heiteid ning kõigil oli võimalus kaasa lüüa liikumismängudes ning kiita Silveri juhendatud judotundi.

Kõik õpilased, kellel tekkis soov ka ise judoga sinasõprust luua on oodatud trenni igal kolmapäeval ja reedel kell 16:00-17:15 Are Huvikeskusesse. Treeningud on mängulised ja kaasahaaravad.

Info: Asko Looga telefonilt 5373 9191 või loe täpsemat infot septembrikuu Are Valla Lehest lk 17.Õpetaja Aive