Jalgrattaeksamist, seikluspargist ja Orava tantsupeost

13396883_1174042495974369_686946204_oEnne suvepuhkust olid kolmanda klassi õpilased valmistumas jalgratturieksamiks. Üheskoos said selgeks liiklusreeglid, kuidas ratturina õigesti käituda, lahendati liiklusteste ja harjutati kooli õuealal vigursõitu, õigeid märguandeid manöövrite tegemisel ja vaadati üle rataste tehniline korrasolek. 1. juuni oli eksamipäev ning noorsoopolitseinik Alar Abel kiitis nii lapsi kui ka õpetaja Ulvi Taltsi – kõik õpilased võivad uhkusega olla täieõiguslikud jalgratturi juhiloa omanikud. Kiitus!

3. juunil sai läbi õppeaasta kestnud võistluste võitja – võistkond “Mömmibeebid” kätte oma auhinna – kolm tundi ronimist Valgeranna seikluspargis. Kes otsustasid seiklema tulla pidid end kordi rajal ületama, julgust koguma ja ennast kiitma, et ületasid hirmu nii kõrguse kui ka osavuse ees. Kuuenda taseme suutsid läbida Kaur, Laura-Ly ja Carmen. Kolmanda klassi Juss ja Meribel suutsid end proovile panna ka viiendal tasemel. Tublid! Paljudel jäi laeks neljas rada. Kõige rohkem pidid ennast ületama I ja II klassi õpilased, kuid ometi lõpetasid ka nemad kolmanda taseme võidukalt. Alt üles vaadates tundus juba teine radagi korralikku eneseületusena. Ometi lubasid paljud, kes sel päeval esmakordselt seiklusparki külastasid minna sinna tagasi küll sõprade või perega. Kõik osalejad olid õnnelikud ja tänulikud! Õpilasi saatsid nii rajal kui ka raja kõrval õpetajad Margaret Roos ja Aive Annuste.
13383453_617032448460685_1320202206_o4.-5. juunil osales Are Kooli rahvatantsurühm Orava tantsupeol Kuusalus. 4. juuni varahommikul pakiti tantsijad, rahvariided ja magamiskotid bussi ning asuti Põhja-Eesti poole teele. Paljudele oli see esmakordne kogemus nii suurel peol osaleda. Tuli veeta pikki harjutustunde staadionil, lihvida teiste rühmadega kokku tantsimist ja magada kosutav uni klassipõrandal magamiskotis mürtsuva ansamblipeo saatel. Pillmäng näis vaid soosivat meie lastele ööune saabumist, sest kõik 16 tantsulast uinusid kümnekonna minuti jooksul. Pühapäevasel peol esitati arelaste poolt Jämaja polka, Kirmase tantsurühma meestega “Isad ja pojad” ning koos 2500 tantsijaga “Palmse polka” ning “Põlvenõksu polka”. Pidu oli pühendatud tantsujuht Maie Orava 75. sünnipäevale, kes peo kulgemist ise ka juhtis ja lavastas. Are Kooli õpilastele õpetas tantsud selgeks õpetaja Ülle Tiimus ja lapsi saatsid peol õpetajad Ulvi Talts ning Aive Annuste. Täname õpetajatena kõiki vanemaid, kes lastele peol osalemist võimaldasid ning kaasa pakkisid rahvariiete juurde kuuluvad valged põlvikud ja mustad tantsukingad. Rahvariie on sedavõrd nõudlik, et sinna juurde ei passi ei botased ega ka paljas jalasäär või kirju retuusipaar.
Järgmisel suvel siis juba suurele tantsupeole Tallinnas!?13405071_617032405127356_1570612756_o