EV sünnipäeva tähistamine lasteaias ja koolis

EV sünnipäev8 20160223Are Kooli lasteaias tähistati Eesti Vabariigi 98. sünnipäeva väga aktiivselt.

Terve hommik oli sisustatud toredate tegevustega. Kõik rühmad käisid üksteisel külas ja meisterdasid koos midagi rahvuslikku.

Sellest ja teistest lasteaia veebruarikuu üritustest tehtud pilte võid vaadata SIIT (parool – Veebruar16).

VABARIIGI AASTAPÄEV KOOLIS

Teisipäeva hommikul esines suurematele õpilastele (kes proovis ei pidanud olema) Paavo Ulmanis, Peterburist pärit ärimees, kes on elanud Eestis 3 aastat. Ta leiab,et siin riigis elamiseks on 100 eelist ja põhjust. Loeng toimus eesti keeles ning õpilased aitasid vahepeal õigeid sõnavorme leida. Tunni mõte oli ühene: eestlased peaksid hindama seda, kus nad elavad ja seda, mis neil on. Pole mõtet otsida õnne maailmast vaid seda leiab siitki. Väärtused ja vabadused, mis meil siin on, annavad tegelikult suuri eeliseid elus läbi lüüa. Selleks on vaja õppida keeli, omandada oskusi, leida eneses motivatsiooni ja initsiatiivi midagi luua. Selle asemel, et olla kõik õhtud arvutis või teleka ees, peaksid noored õppima.
Teise tunni ajal said kõik kuulata-vaadata pidulikku aktust. Kõne pidasid vallavanem, koolidirektor. Sai kuulata laulu mudilaskoorilt, tüdrukute ansamblitelt, solistidelt. Kena luulekava kandsid ette kuuendikud õpetaja Mirjam Liigi juhendamisel. Kõige lõpuks tantsisid algklasside lapsed kõik koos Kaera-Jaani.