Are Kooli Maasikasõprade tegevus

TOLMELDAMISPINTSLI MEISTERDAMISE KONKURSS

Are Kooli 2. ja 5. klass on asunud Räpina aianduskooli poolt ellu kutsutud projekti käigus maasikaid kasvatama.
Maasikasõbrad vajavad kuumaasika kasvatuse katses üht väga vajalikku tööriista, milleks on tolmeldamispintsel. Loomulikult võib pintsli kunstitarvete kauplusest osta, kuid veelgi toredam on see ise teha.
2. klassil valmisid kunstitunnis väga heade maasikmarjade kasvatamise tarvis viirpapagoide sulgedest tolmendamispintslid. Kõik puha taaskasutus, sest suled korjati kokku loodusklassis elutsevate papagoipuuride ümbrusest. Küll said ilusad ja õrnad – just sellised nagu maasikataimekesed. Tolmutuspintslite abil loodavad nad veel enne kooliaasta lõppu maasikamaigu suhu saada.

Tolmeldamispintsli meisterdamiseks võib kasutada lisaks sulgedele ka kunstkarusnaha tupsukesi, puupulka, grilltikku või muud, mida kõige suuremates fantaasiates võib välja mõelda.
Siin on viienda klassi tolmeldamispintslite valik —>
Are Kooli 5. klassi tegemistest saab rohkem lugeda nende blogist.